The K Desktop Environment
Další Předchozí Obsah

6. Konfigurace KDE

Pokud se vám něco na KDE nelíbí, např. chování myši, oken a podobně, můžete si pravděpodobně nastavit jiné, přijatelné chování. KDE je extrémně konfigurovatelné a můžete změnit téměř jakoukoliv jeho vlastnost. Oproti jiným Unixovým okenním správcům přitom není nutné editovat kryptické konfigurační soubory. Samozřejmě pokud raději editujete přímo konfigurační soubory, můžete. Ale pro ostatní je tu Ovládací centrum KDE, zvláštní program pro nastavování vlastností KDE.

6.1 Použití Ovládacího centra KDE

Spusťte si Ovládací centrum KDE z Menu Start. Zobrazí se okno rozdělené na dvě části. V levé se zobrazuje seznam konfiguračních modulů. Pokud na některý název kliknete, v pravé části se zobrazí konfigurační volby. Kliknutím na "PLUS" se nabídka rozbalí.

Změna konfigurace je celkem přímočará. U každého modulu je k dispozici tlačítko volající nápovědu, která osvětluje méně zřejmé volby. Každý panel obsahuje tlačítka OK, Použít a Zrušit, která zajišťují následující:

Poznámka: Pokud se přepnete do jiného konfiguračního modulu z nabídky v levém panelu bez kliknutí na tlačítko OK nebo Použít, budou všechny provedené změny ztraceny.

6.2 Konfigurační moduly

Tady je krátký seznam konfiguračních modulů:

Zkuste si to! Najděte si vlastní nastavení a zjistěte jak moc je KDE přizpůsobivé.


Další Předchozí Obsah