The K Desktop Environment
Další Předchozí Obsah

7. Odhlášení

Doufáme, že KDE vám poskytlo všechno co jste potřebovali a že jej již nikdy nebudete chtít opustit. Pokud byste se pře-Ci jenom chtěli někdy odhlásit, prostě klikněte na ikonu s malým "X" na panelu, nad ikonou se zámkem.

7.1 Správa sezení

(Ten překlad je malinko divný, já vím, ale jak tomu říkat?) Když se odhlašujete, KDE si zapamatuje všechna nastavení. To není zas tak překvapivé, to umí kde kdo. KDE jde ale mnohem dále, ono si pamatuje i jaké aplikace jste měli spuštěné, jaké v nich byly otevřené soubory a kde se okna nacházela. Tomu budeme říkat Správa sezení. Aplikace, které umí spolupracovat s KDE se obnoví na stejném místě, kde byly umístěny při odhlášení. Kedit si pamatuje jaký jste editovali soubor a v kterém místě souboru jste měli kurzor a podobně. Aplikace, které s KDE spolupracovat neumí budou při odhlašování vypsány a KDE vás upozorní, že je nebude možné obnovit, takže se můžete vrátit a uložit si data v těchto aplikacích.

Aby jste si vyzkoušeli, jak správa sezení funguje, spusťe si kedit, otevřete si v něm nějaký soubor a odhlašte se. Potom se znovu přihlašte a uvidíte, kedit se spustí a otevře soubor. Kedit si dokonce zapamatuje neuložené změny v souboru a umožní pokračovat přesně na stejném souboru, jako byl před odhlášením.


Další Předchozí Obsah